Ankara kulislerinde iki gündür Hazine ve Maliye Bakanlığı için Mehmet Şimşek isminin konuşulduğunu söyleyen ekonomi yazarı Erdal Sağlam, "Şimşek istemiyor, ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var" dedi.

Ekonomi yazarı Erdal Sağlam, KRT TV'de yayınlanan "Yakından Bakınca" programında, kulislere ilişkin son bilgileri paylaştı.

Sağlam, Ankara kulislerinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğuna 2 Aralık 2021'de oturan Nureddin Nebati'nin görevden alınacağı ve yerine de Mehmet Şimşek'in getirileceğinin konuşulduğunu söyledi.

Gözden kaçırmayın

CHP'li Öztrak: Gelmekte olanı artık Saray da görüyor CHP'li Öztrak: Gelmekte olanı artık Saray da görüyor

"NEBATİ'NİN BU KADAR TELAŞLA HER GÜN KONUŞMASI HAYRA ALAMET DEĞİL"

Erdal Sağlam, şunları kaydetti:

"Bayağı bir telaş var Bakanda. Hesaplar da onu gösteriyor. İki gündür bir laf dolaşıyor. Nureddin Nebati'nin gidip.. Mehmet Şimşek'in geleceği söyleniyor... Mehmet Şimşek istemiyor ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var. 

Nebati'nin bu kadar telaşla her gün çıkıp ortalığa konuşması hayra alamet değildi zaten. Politika değişikliği anlamına gelecek mi bu bilmiyorum. Şimşek'in kredibilitesi Nureddin Nebati ile kıyaslanmaz. Babacan dönemde görevde kaldığı süre boyunca piyasalar tarafından sevilen birisiydi.  Piyasanın içinden birisidir."