Belgorod Bölgesi Valisi Vyaçeslav Gladkov, Telegram kanalından yaptığı paylaşımda Ukrayna’nın Harkov bölgesi ile komşu olan Valuyki ilçesinde Rusya Savunma Bakanlığı’na ait bir uçağın düştüğünü belirtti.

Gladkov, “Valuyki ilçesinde Savunma Bakanlığı’na ait bir uçak düştü. Şu anda kaza yerinde soruşturma grubu ile Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın bir ekibi çalışıyor. Olayın nedenleri açıklığa kavuşturuluyor. Durum kontrol altında” ifadelerini paylaştı.

Elon Musk, Twitter'da "mavi tik" onay sisteminin tüm dünyada kullanılabileceğini duyurdu Elon Musk, Twitter'da "mavi tik" onay sisteminin tüm dünyada kullanılabileceğini duyurdu

Kazada pilot hayatını kaybetti

Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında ise Belgorod bölgesinde Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’ne ait bir Su-25 uçağının kaza yaptığını, olayda pilotun hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kazanın Rus saldırı uçağının muharebe görevini yerine getirdikten sonra üssünün bulunduğu havalimanına dönüşü sırasında meydana geldiği dikkat çekilen açıklamada, kazanın nedeninin teknik arıza olduğu vurgulandı.