Erzurum'da 3 metre derinliğindeki rögarın kapağını götüren kişi hırsızlık yapmadığını öne sürdü.

Erzurum'da hafriyat dökülen alanda bulunan 3 metre derinliğindeki rögarın beton kapağını el arabasıyla götüren Tamer Y. ,devriye gezen polisin dikkatini çekti. Yakalanınca  polise 'lazımdı' diyen Tamer Y., yaklaşık 50 kilogramlık beton rögar kapağını kaldırımdaki yerine koydu.

Bir apartmanda kaloriferci olarak çalıştığı öğrenilen Tamer Y., hafriyat alanındaki rögar kapağının kullanılmadığını düşünerek el arabasına yükleyip götürmek istedi.

Devriye gezen polis ekibi, Tamer Y.'yi görünce rögar kapağını yerine bırakmasını istedi. Polis memuru, Tamer Y.'yi "İnsanların canına kastediyorsun" diyerek uyardı.

Tamer Y., "Amirim, hırsızlık yapanları tutmuyorsun, bir tane kapak ne ki ? Hırsız mıyım ben, hırsız mıyım amirim ? Çalma değil, lazımdı götürdük. Ben bunu satmayacağım, ben vatandaşım. Kalorifercilik yapıyorum, hırsızlık yapmıyorum. Hırsız değilim" diye konuştu.

Adsız tasarım - 2022-10-24T122304.275

Polis memuru, rögar kapağının götürülmesiyle ilgili Erzurum Büyükşehir Belediyesi görevlilerine bilgi verdi.

Pütürge’de kentsel dönüşüm mağdurları: Verdikleri parayla bir evin kapı penceresini alamayız Pütürge’de kentsel dönüşüm mağdurları: Verdikleri parayla bir evin kapı penceresini alamayız

Olay yerine gelen belediye ekiplerinin nezaretinde Tamer Y., yaklaşık 50 kilogramlık beton rögar kapağını kaldırımdaki yerine koydu.