CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alınmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklamalarda bulundu. Özel, "Hoşunuza giden konular konuşulabilince değil en aykırı en rahatsız edici görüşler özgürce konuşulabilince buna ifade özgürlüğü diyoruz" dedi.

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı İstanbul'da gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fincancı'nın "terör örgütü propagandası yapmak" iddiasıyla gözaltına alındığını bildirdi. 

Fincancı'nın gözaltına alınmasına ilişkin CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Twitter'dan açıklama yaptı.

Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "Hoşunuza giden konular konuşulabilince değil en aykırı en rahatsız edici görüşler özgürce konuşulabilince buna ifade özgürlüğü diyoruz. Şebnem Korur Fincancı'nın gözaltına alınması ve onun üzerinden TTB’ye yönelik saldırılar demokrasi görüntüsü değildir. Asla kabul edilemez!" dedi.

Cezaevinden tahliye edilen gazeteci Nedim Türfent: Basın özgürlüğü konusunda kararan bir tablo var Cezaevinden tahliye edilen gazeteci Nedim Türfent: Basın özgürlüğü konusunda kararan bir tablo var