Oscar ve Grammy ödüllü şef ve besteci Tan Dun, 50. İstanbul Müzik Festivali kapsamında İstanbul'da dinleyicileriyle buluşacak. Tan Dun, 2000 yılı yapımı Ang Lee filmi "Kaplan ve Ejderha" (Crouching Tiger, Hidden Dragon) ile 2001'de En İyi Film Müziği dalında Oscar almıştı.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 50. İstanbul Müzik Festivali'nin son haftasına Oscar ve Grammy ödüllü şef ve besteci Tan Dun konuk olacak. Tan Dun'un, geçtiğimiz yıl kemancı Daniel Hope, piyanist Alexey Botvinov ve New Century Oda Orkestrası tarafından dünya prömiyeri yapılan "İkili Konçerto"su, aynı solistlerle bu kez Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde Türkiye'de ilk kez seslendirilecek.

Brad Pitt hazine aradığını itiraf etti: Oldukça aptal hissettim ama heyecan vericiydi Brad Pitt hazine aradığını itiraf etti: Oldukça aptal hissettim ama heyecan vericiydi

22 Haziran Çarşamba akşamı 20.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek konserde Tan Dun'un "İkili Konçerto"sunun yanı sıra "Passacaglia: Secret of Wind and Birds" isimli eserinin de Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek. Tan Dun bu konserde Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nı yönetecek. Konserin solistleri ise kemancı Daniel Hope ile piyanist Alexey Botvinov olacak.