Onlyfans fenomeni Gizem Bağdaçiçek, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşım nedeniyle 7 Aralık'ta gözaltına alındı. İslam dinini aşağıladığı iddia edilen Bağdaçiçek, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan şikayet sonrasında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını duyurdu. İddianamede, şikayet edilen sosyal medya hesabının Gizem Bağdaçiçek'e ait olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Gizem Bağdaçiçek'in ifadesinde, söz konusu paylaşımları mizah amaçlı yaptığını, İslam dinini aşağılamak gibi bir niyetinin olmadığını ifade ettiği aktarıldı. Ancak iddianamede, şüphelinin paylaşımlarının İslam dinini alenen aşağılayacak nitelikte olduğu ve kamu barışını bozmaya elverişli olduğu değerlendirmesi yapıldı.

İddianamede, Gizem Bağdaçiçek hakkında 'Zincirleme şekilde halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan 6 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapis cezası isteniyor. Bağdaçiçek, ifadesinde paylaşımlarından dolayı pişmanlık duyduğunu belirtti ve ikinci sosyal medya hesabının kendisine ait olmadığını savundu. Bağdaçiçek'in ifadesi şöyle:

 "Bana göstermiş olduğunuz sosyal medya hesabı bana aittir. Sözkonusu paylaşımları ben yaptım. Ancak kötü bir amacım yoktu. Paylaşmış olduğum bazı sözler bazı söz yazarlarının yazılarıdır. Benim İslam dinini aşağılamak gibi bir niyetim yoktur. Sosyal medyada mizah amaçlı paylaşımlar yaptım. Bu paylaşımlardan dolayı pişmanım. Yine dosyada göstermiş olduğunuz ikinci sosyal medya hesabı bana ait değil. Benim fotoğrafım kullanılarak adıma açılmış bir hesap"