Meteoroloji: Ege Denizi ve Marmara Denizi'nde fırtına bekleniyor

Meteoroloji Ege Denizi ve Marmara Denizi'nde yarın fırtına beklendiğini duyurdu. Aynı zamannda Kıyı Ege'de ve Antalya'nın doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden...

GÜNDEM 24.01.2021 - 23:07 24.01.2021 - 23:07

Meteoroloji Ege Denizi ve Marmara Denizi'nde yarın fırtına beklendiğini duyurdu. Aynı zamannda Kıyı Ege'de ve Antalya'nın doğusunda kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, gece saatlerinden sonra Kuzey Ege'de, yarın Güney Ege ve Marmara Denizi'nde güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-74 kilometre/saat) fırtına öngörülüyor.Fırtınanın akşam saatlerinden sonra Ege Denizi'nde, gece Marmara Denizi'nde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

6 İL İÇİN YAĞIŞ UYARISI YAPILDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, yarın İzmir, Aydın, Muğla, Balıkesir'in batısı ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli (20-50 kilogram/metrekare), Antalya'nın doğusunda çok kuvvetli (50-75 kilogram/metrekare) sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.Kuvvetli yağışların Kıyı Ege'de yarın öğleden sonra, Muğla'da akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği, Antalya'nın doğusunda salı günü de devam edeceği tahmin ediliyor.Ulaşımda aksamalar, su baskını, sel, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@