Muğla Büyükşehir Belediyesi, inşaat atıklarını asfalt malzemesine dönüştürüyor Muğla Büyükşehir Belediyesi, inşaat atıklarını asfalt malzemesine dönüştürüyor

Menteşe Belediye Tiyatrosu, okulların yarıyıl tatiline girmesi ile birlikte perdelerini çocuklar için açtı. Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde sahnelenen ‘Prenses Luna’ ve ‘Huysuz Fil Fiko’ adlı tek perdelik oyunlara çocuklar ilgi gösterdi. 

Belediye Tiyatrosu, ‘Huysuz Fil Fiko’ ile 31 Ocak Salı günü (yarın), ‘Prenses Luna’ ile ise 2 Şubat Perşembe günü çocuklarla yeniden buluşacak. Her iki oyun da ücretsiz olarak Ahmet Zeybek Kültür ve Sanat Merkezi’nde saat 14.00’te başlayacak. 

Yarıyıl tatilinde çocukların keyifli zaman geçirmeleri için tiyatro oyunları sahnelediklerini belirten Menteşe Belediye Bakanı Bahattin Gümüş, şunları söyledi: 

“Okulların ilk dönemi sona erdi. Çocuklarımızın yarıyıl tatilinde keyifli ve kaliteli zaman geçirmeleri için tek perdelik iki oyun hazırladık. Belediye tiyatromuz tarafından hazırlanan oyunlara minik kardeşlerimiz yoğun ilgi gösterdiler ve çok beğendiler. İzleyemeyen çocuklarımız için oyunlarımızı hafta içi tekrar sahneleyeceğiz. Çocukların yüzündeki küçücük bir gülümseme bizleri çok mutlu ediyor. Her şeyi onlar için yapıyoruz. Bu sebeple çocukların eğitimlerinin yanında kültür ve sanatla da yakın ve ilgili olmaları için çalışmaya, yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.”