ANKARA (AA) - Memur-Sen, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa baskınını kınayıp, İslam dünyasına daha güçlü ve etkili tepkiler ortaya koyma çağrısında bulundu.

Memur-Sen'den yapılan açıklamada, İsrail güçlerinin saldırılarının Filistinlilerin şahsında tüm Müslümanların kutsalına, değerlerine ve bütün insanlığa yönelik olduğu vurgulandı.

İç karışıklık yaşayan İsrail'in gündem saptırmak ve zaman kazanmak için Müslümanların kanını dökmek, değerlerine saldırmak üzere yine ramazan ayını seçtiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İsrail bütün kabalığı, pervasızlığı ile sabrın tüm sınırlarını zorlamaktadır. Öncelikle İslam dünyasında, sonra da bütün bir insanlık vicdanında derin endişe ve infiale sebep olan bu terör saldırılarına başta bölge ülke ve halkları olmak üzere bütün İslam dünyası ve dünya kamuoyu, barıştan ve sağduyudan yana herkes harekete geçerek güçlü bir tavır koymalı, 'dur' demelidir. Bütün gücünü en temelde işlediği binlerce insanlık suçu ve katliamlara rağmen dünyanın sessizliğinden alan bu ırkçı rejimin saldırılarını durdurmanın yolu tüm insanlığın ses vermesi, İslam dünyasının kınamaları aşan daha güçlü ve etkili tepkiler ortaya koyması, işgalin son bulması için samimi bir şekilde harekete geçilmesidir."

Kaynak: aa