Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 'siyasi yasak' istenen davanın duruşması öncesi destek mesajı vererek, "İstanbul'un iradesine saygı, İstanbul'un adil yöneticilerine sevgi ile yanındayım Ekrem İmamoğlu" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya, Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. Bugünkü duruşmanın karar duruşması olması beklenirken, duruşma öncesi Twitter'dan açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İmamoğlu'na destek verdi.

İmamoğlu'yla aynı karede olduğu bir fotoğrafı sosyal medyadan paylaşan Mansur Yavaş, şu ifadeleri kullandı:

"Adalet, politik egemenlik üzerinden değil yalnızca hukukun egemenliği üzerinden sağlanır. Gençlerimiz için, geleceğimiz için demokrasiyi yaşatma sorumluluğumuz var. İstanbul'un iradesine saygı, İstanbul'un adil yöneticilerine sevgi ile, yanındayım Ekrem İmamoğlu." 

Buldan: Biz AKP ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız Buldan: Biz AKP ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız