Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından bölgeye ülkenin her yanından, yabancı ülkelerden destekler gönderilmeye devam ediyor.

Vegazete'nin haberine göre, Manisa’da Bayındırlık, Kocatepe, İshakçelebi, Gediz Mahallelerinde yaşayan kadınlar,  depremzedeler için binlerce tandır ekmeği pişirdi. Hazırlanan tandır ekmekleri paketlenerek deprem bölgesine gönderildi.

Fay hattı üzerindeki Saros'ta Doğal Afet ve Acil Yönetim Merkezi kurulacak Fay hattı üzerindeki Saros'ta Doğal Afet ve Acil Yönetim Merkezi kurulacak

21ccd25f-526f-43c7-9c42-e3ce2baf1696.jpg

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine bağlı Tabane ve Ulucami çevresi olarak bilinen Bayındırlık, Kocatepe, İshakçelebi, Gediz Mahallelerinde kadınlar el ele verdi. Deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi insanlar için kadınlar tandırları yaktı. Uzun süre bozulmayan tandır ekmekleri yaptı. Muhtarların ve hayırseverlerin destekleriyle kadınların yaptığı 7 bin 500’den fazla tandır ekmeği muhtarlar ve gönüllüler tarafından güzelce paketlenerek Manisa Valiliği yardım koordinasyon merkezine gönderildi. Tıra yüklenen tandır ekmekleri deprem bölgesine gönderildi.

8dd42695-08fb-4ed9-8566-8b26eeaa6821