Haber: Ahmet Ünsal/Manisa

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde bulunan Nişancıpaşa mahalle muhtarlık binası gece yarısı kimliği belirsiz kişi ve kişilerce ikinci kez kundaklandı. Manisa’nın ilk kadın belediye Başkanı Gülşah Durbay, muhtarlık binası kundaklanan kadın muhtar Nevin Becerikli'ye moral ziyaretinde bulundu.

Nişancıpaşa mahalle muhtarlığını ikinci dönem üstlenen kadın muhtar Nevin Becerikli, muhtarlık binasına yönelik kundaklama haberini almasıyla birlikte korku ve paniğe kapıldı.Emniyet birimleri kundaklama olayı ile ilgili çok yönlü soruşturma başlatırken Muhtar Nevin Becerikli’nin bilgileri ışığında şüpheli kişilerin tespit çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.
 
KUNDAKLAMA GECE 01’DE OLDU

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay Gece saat 01:00 sularında kundaklanan Nişancıpaşa Mahalle Muhtarlığı binasını bu sabah Belediye Başkan Yardımcısı Yenal Yıldırım ile birlikte ziyaret etti. 


Nişancıpaşa Mahalle Muhtarı Nevin Becerikli'ye geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Durbay, belediye olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

 Muhtar Nevin Becerikli'yi dinleyen Başkan Durbay;
  “Muhtarlarımız mahallelerimizdeki kamunun birer temsilcisidir ve kullandıkları muhtarlık binaları da kamu binalarıdır.Muhtarlık binasını kimlerin ne amaçla yakmaya çalıştıkları anlaşılır değil. Güvenlik güçlerimiz bunun takipçisi olacaktır. Şehzadeler Belediyesi olarak bizler de elimizden ne geliyorsa muhtarımıza desteğimizi vereceğiz.Muhtarlık binamızın onarılması ve vatandaşlarımıza hizmetini ara vermeden sürdürmesi için elimizden geleni yapacağız. Umarım bir daha böyle tatsız durumlar yaşanmaz. Çok geçmiş olsun.”dedi. 

   Muhtar Nevin Becerikli ise, üzücü bir olay yaşadığını ancak Başkan Durbay'ın yaşanan kundaklamanın sabahında yaptığı ziyaretten ve yanında olduğunu hissettirmesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek teşekkür etti.