AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Habertürk'e gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Devrim niteliğinde adımlar atabildiğimiz için mesafe kat ediyoruz.” diyen Kurtulmuş’un reformlarla ilgili açıklamaları şöyle:

“MUHAFAZAKAR BİR DEVRİMCİ PARTİ OLARAK ADIMLARIMIZI PLANLARIZ”

Seçim2023 | Özay'dan iddia: "Gökhan Zan CHP'den vekil olabilirdi ama kontenjan dolmuştu" Seçim2023 | Özay'dan iddia: "Gökhan Zan CHP'den vekil olabilirdi ama kontenjan dolmuştu"

Temel özelliklerimizden birisi sokakta ne konuşuluyorsa, milletin gündeminde ne varsa bunların hepsi bizim masamızdadır. Türkiye realitesini bire bir biliyoruz. Hatalarımızı, eksikliklerimizi yeri geldiğinde öz eleştiri yapabiliyoruz. Öyle olduğu için millet bizi bırakmıyor. Devrim niteliğinde adımlar atabildiğimiz için mesafe kat ediyoruz. Adalet, insan hakları, demokrasi dediniz. Bunların hiçbiri statik konular değildir. Reform mantığı içerisinde atacağınız adımlar vardır. Bütün bu alanlarda 'bir adım attık geride kaldı' diye bırakamayız. Bu alanlarda da adalet, insan hakları, demokrasi konusunda ileri atılacak çok adımlar vardır. Muhafazakar bir devrimci parti olarak adımlarımızı planlarız. Yeni reform paketlerini sayın Cumhurbaşkanımız bunları paylaştığında, muhafelet 'aklınıza şimdi mi geldi' demişti. Aklımıza şimdi gelmedi daha ileri adımları atmaktan hiç çekinmeyiz. Kendisini ifade etmekte güçlük çekenler varsa kendilerini ifade etmeleri için atılacak adımlar varsa atılır tabii. Şu andaki demokrasi standartlarımız bize yeter diyemeyiz, daha ileri adımlar atılacaktır şüphesiz. Anayasa değişikliği tam da bu gayretimizin yansımasıdır.