Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği “7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti” sözlerinin AKP’de korkuya neden olduğunu yazdı. Nuray Babacan, AKP’de yargı ve emniyetteki gelişmelerin gündeme geldiğini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında da, bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceğinin konuşulduğunu yazdı.

Babacan, “AKP’de karışık duygular ve korkular” başlıklı yazısında, “Son günlerde hem devlette hem de partideki gruplaşmalar, gizli çatışmalar dikkat çekici. Özellikle yargı ve emniyetteki karışık işler, ‘Ne oluyor?’ sorusunun daha fazla sorulmasına neden oldu. Partiye mi, yoksa sadece partideki bazı isimlere mi operasyon çekildiğini anlamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN SONRASI İÇİN BİR MESAJ MI?

Babacan, şöyle devam etti:

“Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçtiğimiz günlerde söylediği bir söz, bu karışık gündemde yeniden anımsatıldı.

Soylu’nun, ‘7 yıl İçişleri Bakanlığı yaptım, tüm devlet önümden geçti’ sözlerinin, ‘Benim bilmediğim bir şey yok. Herkes hakkında her türlü bilgiye sahibim’ anlamına geldiği anlatılıyor. Bir süre sonra herkesin eteğindeki taşları dökeceği yorumları yapılıyor. Bütün bu hareketliliğin, orta vadede AKP’nin geleceği ve Erdoğan sonrası için mesaj içereceği yorumlar yapanlar da bulunuyor.”