Küçükçekmece Belediyesi, uzmanlar tarafından işaret edilen olası büyük İstanbul depremine karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı(AFAD), Jandarma ve Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği işbirliğiyle Küçükçekmece’deki 41 binin üzerinde bina girişine alternatif toplanma alanı etiketleri yapıştırarak, vatandaşları kendilerine en yakın toplanma alanları ile ilgili bilgilendirmeyi amaçlıyor. 30 bin binanın afiş çalışmasını tamamlayan Sivil Savunma Amirliği ekipleri, yıl sonuna kadar çalışmalarını sürdürecek.

Küçükçekmece Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı 45 Sivil Savunma Amirliği personeli, ilçedeki 21 mahallede belirlenen noktalara tek tek bilgilendirme afişi astı. Vatandaşlar söz konusu afişlerde bulunan QR kodu cep telefonlarına okuttuklarında, 211 acil toplanma alanından bulundukları yere en yakın olan 3 alternatif acil toplanma alanı karşılarına çıkıyor.

KEMAL ÇEBİ: "AFET TOPLANMA ALANLARI SAYISINI DÖRT KATINA ÇIKARDIK"

Küçükçekmece'de okullar dezenfekte ediliyor Küçükçekmece'de okullar dezenfekte ediliyor

Doğal afetlere karşı hazır olmanın her zaman öncelikleri olduğunu vurgulayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "2019 yılında göreve geldiğimizde 61 adet olan toplanma alanının sayısını kısa bir zamanda yaklaşık dört kat artırarak 211’e çıkardık. Durumun ciddiyetinin farkındayız ve olası İstanbul depremine karşı gerek toplanma alanlarının artırılması gerekse Sivil Savunma ekiplerimizin eğitimlerinin tamamlanması adına çalışmalarımıza önem veriyoruz" dedi.

KENTTEKİ 41.020 BİNA,  ALTERNATİF TOPLANMA ETİKETİYLE BİLGİLENDİRİLECEK

Küçükçekmece Belediyesi Sivil Savunma Amirliği personeli, yıl sonuna kadar sürecek çalışmalarında kentteki toplam 41.020 binaya alternatif toplanma alanı afişi asarak, olası doğal afetle karşı karşıya kalındığında vatandaşların güvenli alanlara ulaşmasına yardımcı olacak.