MSG Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Göçer, son dönemde peş peşe verilen konser yasakları ile ilgili dava açma hazırlığında olduklarını bildirdi.

Aleyna Tilki'nin İstanbul’da yapılan LGBTİ+ karşıtı yürüyüş hakkında söyledikleri nedeniyle Çorum’un Osmancık Belediyesi tarafından konseri iptal edilmişti. Konser iptalleri sonrası Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) Başkanı Ferhat Göçer, açıklama yaptı.

"CİDDİ KAYIPLAR VAR"

Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmesinin ilk açıklaması: Altılı masa yeni bir başlangıç ve yeni bir inşadır Altılı Masa’nın ikinci tur görüşmesinin ilk açıklaması: Altılı masa yeni bir başlangıç ve yeni bir inşadır

Cumhuriyet'ten Öznur Oğraş Çolak'ın haberine göre Göçer, “Bütün bu festivallerde eserler kullanılıyor, bunlar bizim üyelerimizin eserleri ve biz bunlardan telif alıyoruz. Dolayısıyla bu iptallerin tamamı mali, maddi olarak bizim bütün üyelerimizin telif alamamasına sebep oluyor ve maddi olarak bizi etkiliyor. Biz bunlara ilişkin olarak tamamen bunu iptal edenlere karşı zararımızı tazmin edici davalar açacağız. Eser sahibinin, yorumcunun, organizatörün, o organizasyonun, festivalin bütün emekçilerin hepsinin ciddi maddi ve hak kayıpları var burada, bunların yani eser sahiplerinin haklarının takipçisi olacağız. İptal ediliyor ise ilgili makamın bu zararı karşılaması lazım. Biz bu iptallerin tazminat davalarının takipçisi olacağız” dedi.