Kırşehir Belediyesi, başlattığı kampanya kapsamında şehre gelen depremzede vatandaşlara yardımlarda bulunmaya devam ederken, deprem bölgesine de belirtilen ihtiyaçlar dahilinde araç gönderiyor.

Cumartesi günü Diyarbakır’daki depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere 1 kamyon insani yardım malzemesi; Hatay-Antakya’ya ise Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı gerçekleştirilen 40 adet portatif lavabo gönderen Kırşehir Belediyesi, 19 Şubat 2023 Pazartesi günü de Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'ne ait 1’er adet arazöz ve kombine aracı, 4 personeliyle birlikte Kahramanmaraş Pazarcık’a gönderdi.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Sayın Bakanın hazzetmediği belediyeler olarak deprem bölgesinden gelen talepleri karşılamaya devam ediyoruz” diyerek, yaşanan bu deprem felaketini hep birlikte aşmak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Öte yandan, AFAD Durum Belgesi olan depremzede vatandaşlar, Kırşehir Belediyesi Halk Otobüsleri'nden ücretsiz faydalanabiliyor. Depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere odun ve kömür yardımları ise Eski Karayolları Şantiyesi'nde toplanmaya devam ediyor.

Kırşehirliler, depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere yapacakları yardımları 09.00-17.00 saatleri arasında Kayabaşı Mahallesi’ndeki Kırşehir Halk Ekmek Fabrikası üstünde bulunan Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi’ne teslim edebiliyorlar.