Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu, çalışmalarla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

“'Girilmedik mahalle bırakmayacağız' sloganıyla harekete geçen Kırşehir Belediyesi, bugüne kadar altyapısını gerçekleştirdiği pek çok noktada sıcak asfalt serimi gerçekleştirdi. Atıl vaziyetteki Asfalt Plent Tesisi devreye sokularak gerçekleştirilen çalışmalarda bugüne kadar 132 bin ton sıcak asfalt serimi yapıldı. Şehir merkezindeki yaklaşık 88 kilometrelik yol, sıcak asfalt ile buluştu.

Bugüne kadar yol yapım çalışması için dokunulmayan pek çok bölgeye el atan Kırşehir Belediyesi ekiplerimiz, vatandaşların mağduriyetini gidererek rahat ve konforlu bir ulaşım imkânına kavuşması gereken bölgelerdeki 310 bin 852 metrekarelik satıh kaplama işlemi gerçekleştirdi. Soğuk asfalt olarak da bilinen çalışma kapsamında 62 kilometre uzunluğundaki yol asfalta kavuşturuldu. Toplamda 150 kilometrelik yol asfaltlandı. Sıcak ve soğuk asfalt serim işlemi bu yıl artarak devam edecek.

Biz, Kırşehir Belediyesi olarak altyapı ile birlikte üstyapı çalışmalarına da önem veriyoruz. Geçtiğimiz yaz sonuna kadar ekiplerimiz 400 bin metrekarelik alana kilit parke serimi gerçekleştirdi. Ayrıca yıl için yapılan ihaleyle de yine 480 bin metrekarelik alana kilit parke serim işlemi gerçekleştirilecek.

Biz, göreve geldiğimize Kırşehirli hemşehrilerimiz için daha yaşanılır ve daha modern, altyapı ve üstyapıları tamamlanmış bir şehir için çalışacağımıza söz verdik ve bu sözümüzü de yerine getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

Kaynak: anka