CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı Doğubayazıt İş Dünyası Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.

Resim

Erdoğan'dan Ukrayna zirvesi açıklaması: Savaşın müzakere masasında çözüleceğine inanıyorum Erdoğan'dan Ukrayna zirvesi açıklaması: Savaşın müzakere masasında çözüleceğine inanıyorum

Kılıçdaroğlu ayrıca, Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesinde Ahmedê Xani Türbesini ziyaret ederek dua etti. CHP lideri , daha sonra İshak Paşa Sarayı’nı da gezerek bilgi aldı.

"134 MİLYARI TEFECİLERE ÖDEDİLER"

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Çiftçiye mazotun kesinlikle ÖTV'siz vergisiz verilmesi lazım. Maliyetlerin düşmesi... Bunlar yapılabilir şeyler. Tarım konusunda toprak analizleri yapılacak. Şöyle bir sorunumuz var, kırsalda nüfus azalıyor. Kırsalda çalışan genç ve kadınların sosyal güvenceleri olacak. Tarım kanunu var, 21. maddesine göre devletin çiftçiye milli gelirinin yüzde birini destek olarak vermesi gerek. Bugüne kadar bu hiç verilmedi, verilmiyor da hala. Kimse de sormuyor hakkını. Bir diğer konu, çiftçinin traktörünün haczedilmemesi lazım.

Eğer bir iktidar faize karşıyım deyip bizim vergilerimizi tefeciye faiz olarak ödüyorsa bunun hesabını soracağız. Buna karşılık çıkıp "134 milyar lira ödemedim" diyebilirler mi, hayır. Çünkü ödediler, ilk altı ayda 134 milyar lirayı tefecilere faiz olarak ödediler."

Resim

Kemal Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sizden bir şey istiyorum, sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun. CHP'ye verin demiyorum, elinizi vicdanınıza koyup, kim bu ülkeye çalışıyor, kim fakirin fukaranın hakkını savunuyorsa düşünüp ona verin. Devletin dini vicdan. Haksızlık yapana oy verilir mi? Adaletsizlik yapana, al biraz daha yap diye oy mu verilir!"

"SİYASETE GİREN ZENGİNLEŞEMEZ"

"Siyasete giren zenginleşemez arkadaş. Eğer birleri siyasete girdikten sonra zenginleşip değil burada Amerika'da bile mal mülk sahibi oluyorsa düşünmemiz lazım. Artık kavga etmeyelim ne olur. Kimliğimizi sormayalım. Kim anne babasını seçebilir?"

"KHK MAĞDURLARI İÇERİDE, UYUŞTURUCU BARONLARI DIŞARIDA"

"KHK mağdurları merak etmesin, hepsini çözeceğiz. 75 yaşında, tuvalete gidemiyor, hapiste tutuyorsunuz. Öbür yanda uyuşturucu baronu, dışarıda. Söz veriyorum, biz iktidarı değiştireceğiz ve düzelteceğiz."