Kartal Belediyesi ile mali müşavirler atık dönüşümü için el ele verdi

Kartal Belediyesi, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile ortak olarak çevreci çalışmayı hayata geçiriyor. "Atıklar Yeşilde Can Buluyor" adlı proje ile oda üyelerinin kâğıt ve ambalaj atıkları düzenli olarak toplanacak.

EKOLOJİ-ÇEVRE 02.12.2021 - 10:28 02.12.2021 - 10:40

Belediye hizmet binasında "Sıfır Atık Yönetim Sistemi" ile geçtiğimiz ay "Sıfır Atık Belgesi" alan Kartal Belediyesi, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile "Atıklar Yeşilde Can Buluyor" projesini başlattı. Proje ile tüm oda üyelerinin kâğıt ve ambalaj atıkları, Kartal Belediyesi tarafından toplanarak kaynağında ayrıştırılacak.

30 KG ATIĞA BİR FİDAN

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile başlatılan proje kapsamında geri dönüşüm halkasına dâhil edilip yeniden üretim süreçlerine kazandırılacak. Bu arada toplanan her 30 kg kâğıt ve ambalaj atığına 1 adet fidan sertifikası verilecek. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası temsilcileri ile Kartal Belediyesi temsilcileri projeyle bir araya geldi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan, burada yaptığı konuşmada, "Projemiz tamamlandığında yüzlerce kiloluk atığı çevreye yeniden kazandıracağız. Bizleri yalnız bırakmadığı ve doğaya olan duyarlılıkları için tüm oda üyelerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST