Kars'taki hortumda evlerin çatıları uçtu

Kars’ın merkeze bağlı Halefoğlu köyünde bugün öğle saatlerinde hortum meydana geldi. Köy ve çevresinde yaklaşık bir saat etkili olan hortumun hayvan kaybına ve maddi hasara yol açtığı bildirildi.

GÜNDEM 11.08.2021 - 16:10 11.08.2021 - 16:19

ANKA'dan Tacettin Durmuş'un haberine göre; Halefoğlu köyünde oluşan hortum, bölgedeki evlerin çatılarını uçurdu. Köye 25 kilometre uzaklıkta bulunun Kars il merkezinden de görülebilen hortum, köyde korku ve panik yaşanmasına neden oldu.

Hortumun geçtiği yerlerde bazı evlerin çatıları metrelere uzaklarda bulundu. Bazı evlerin ise pencereleri kasasıyla birlikte kırıldı. Evinin çatısı uçan bir vatandaş, hortumun atını bile metrelerce havaya uçurduğunu söyledi. Felaketin ardından bölgeye giden AFAD ekipleri zarar ziyan tespit yapmak için çalışma başlattı.

Hortum mağduru bir kadın, “Bu hortum tavuklarımın hepsini götürdü, koçlarımı hep götürdü, evimi hep götürdü. Hepsi, hepsi böyle olmuş ki duman; gözüm hiç görmüyor. Hep götürdü hep götürdü” dedi.

Başka bir köylü ise “Vallahi biz, geldi hortum korktuk, hepsini götürdü. Çok hasar var valla, benim evde çok var. Camları hep kırmış. Evi bile tahliye ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST