ABD'nin IŞİD-Horasan örgütüne ait Kabil'deki bir hedefe saldırı düzenlediği bildirildi.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'ın başkenti Kabil'de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'na saldırı hazırlığında olan IŞİD-Horasan örgütüne ait bomba yüklü bir araca hava saldırısı düzenlediklerini açıkladı.

KABİL'DEKİ BİR HEDEFE SALDIRI

Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı yakınlarında 26 Ağustos'ta, 13 ABD askerinin de öldüğü bombalı saldırının ardından Nangarhar'da IŞİD-Horasan örgütünü hedef alan ABD, bu sefer de örgüte ait Kabil'deki bir hedefe saldırı düzenledi.

"OLASI BİR IŞİD TEHDİDİNİ ORTADAN KALDIRDI"

CENTCOM Sözcüsü Albay Bill Urban, yaptığı yazılı açıklamada, "ABD güçleri, bugün Kabil'de insansız hava aracı ile bir araca savunma amaçlı saldırı düzenledi ve Hamad Karzai Uluslararası Havalimanı'na yönelik olası bir IŞİD-Horasan tehdidini ortadan kaldırdı." ifadesini kullandı.

Gözden kaçırmayın

Endonezya'da gizemli hepatitten dolayı 3 çocuk hayatını kaybetti Endonezya'da gizemli hepatitten dolayı 3 çocuk hayatını kaybetti

"SİVİL KAYIPLARIN OLASILIKLARINI DEĞERLENDİRİYORUZ"

Urban, hedefi başarıyla vurduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Araçtaki ikincil patlamalar, o araçta önemli miktarda patlayıcı maddenin varlığını gösterdi. Şu anda elimizde herhangi bir bulgu olmamasına rağmen sivil kayıpların olasılıklarını değerlendiriyoruz."