Jimi Hendrix'in 1970'teki canlı performansının belgeseli geliyor

Gitarist, şarkıcı, söz yazarı Jimi Hendrix’in 1970’te Maui, Havai’de verdiği Rainbow Bridge filmi için çekilen canlı performansı belgesele konu olacak.Rolling Stone dergisi tarafından 2003 y...

KÜLTÜR & SANAT 15.09.2020 - 17:44 15.09.2020 - 17:44

Gitarist, şarkıcı, söz yazarı Jimi Hendrix’in 1970’te Maui, Havai’de verdiği Rainbow Bridge filmi için çekilen canlı performansı belgesele konu olacak.

Rolling Stone dergisi tarafından 2003 yılında tüm zamanların en iyi gitaristi seçilen Jimi Hendrix'in‘Music, Money, Madness… Jimi Hendrix In Maui’ adlı belgesel, Rainbow Bridge’in kamera arkasına ve Haleakala Volkanı’nın dibinde yapılan konsere odaklanacak. Playtuşu’nun aktardığına göre, Hendrix’in o dönemki menajeri Michael Jeffrey’nin fikri olan Rainbow Bridge filmi, Hendrix’in rock yıldızı imajını kullanarak para kazanmak üzere yola çıkmış, fakat gişe başarısı ve çekim aşaması planlandığı gibi gitmeyen bir projesi olarak kalmıştı.

FRAGMANI YAYINLANDI

Hendrix konser filmi izlemeyi bekleyen izleyiciler, yalnızca 17 dakikalık bir canlı çekim görmüş; filmin çoğunluğunu New Yorklu bir modelin hippi komününe girişi oluşturmuştu. 20 Kasım’da yayınlanacak Music, Money, Madness’ın fragmanı şöyle:

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@