Kadifekale’de 6 polisin darp etmesi sonrası kalp krizi geçiren ve hastaneye kaldırılan Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti.İzmir’in Konak ilçesi Kadifekale semtinde 13 Kasım tarihinde Moto...

Kadifekale’de 6 polisin darp etmesi sonrası kalp krizi geçiren ve hastaneye kaldırılan Mehmet Şerif Coşkun hayatını kaybetti.

İzmir’in Konak ilçesi Kadifekale semtinde 13 Kasım tarihinde Motosikletli Polis Timleri (Yunus) tarafından darp edilen 25 yaşındaki esnaf Mehmet Şerif Coşkun, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Darp edildikten sonra Bozyaka Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Coşkun, 4 kez kalp krizi geçirmişti. Polis şiddetinden dolayı Coşkun Ailesi suç duyurusunda bulunmuştu.

"YERDE YATARKEN BİBER GAZI SIKIP, TEKMELEDİLER"

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, olayın tanıklarından Mahsun Öztekin, yaşananları şöyle anlattı:"Arkadaşım Şerif 25 yaşında. Çocukluğundan beri Kadifekale'de yaşıyor. Ailesiyle birlikte bakkal işletiyor. Cuma günü dükkanındaydı. Arabayı park etmek için çıkmıştı. O esnada yunus polisler geldi ve GBT yapmak istediklerini söyledi. Şerif de 'Arabayı park edeyim, yaparsınız' dedi. 6 yunus polisi hiçbir şey yapmadığı halde Şerif'i araçtan indirip dövemeye başladı. Yerde yatarken biber gazı sıkıp, tekmelediler. Olay esnasında kalabalık oluştu, bizler polislerin şiddetini durdurmaya çalıştık. Fakat bize de şiddet uyguladılar. Tüm bunları telefonuyla kameraya çeken arkadaşımın elinden telefonu alıp, görüntüleri sildiler. Daha sonra ben bir kaç dakikalık video çektim. Bunu da silmek istediler ama telefonumu vermedim."