Parti kurma çalışması yürüttüğü öne sürülen Tansu Çiller ile ilgili konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, "O şu anda Erdoğan'ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Erdoğan'ın verdiği görevdir" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, eski başbakanlardan Tansu Çiller'in yeni parti kurmaya çalıştığı iddialarına dair konuştu.

"İYİ PARTİ'NİN OYLARINI KIRMAYA ÇALIŞMAK İÇİN GÖREVLENDİRİLMİŞ"

Sözcü gazetesi yazarı Ruhat Mengi'ye konuşan Koray Aydın, şu ifadeleri kullandı:

"Tansu Çiller, AK Parti'den oy koparan İYİ Parti'nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafından görevlendirilmiş, 'İYİ Parti'nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kârdır' anlayışıyla iktidar tarafından desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafından sağlanan bir proje kişisidir. Kuracağı parti de böyle bir projenin partisidir. Ama şu anda parti kuracak zemini inşa edemedi çünkü görüşme yaptığı insanların yüzde 97'sinden karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti kursa bile sadece genel merkezi olan bir tabela partisi gibi olur" dedi.

"ÇİLLER'İN İTİBARI YOK, CİDDİYE ALAN DA YOK"

Çiller'in Erdoğan'ın "emir eri" olduğunu söyleyen İYİ Partili Aydın, şunları kaydetti:

Gözden kaçırmayın

Yöneylem Araştırması: Yeni seçmenlerin adresi açık ara CHP Yöneylem Araştırması: Yeni seçmenlerin adresi açık ara CHP

"Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller'in de itibarı yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz.  Ben bu konuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim ama iyi bir rakam olur, ekside. O şu anda Recep Tayyip Erdoğan'ın emir eri pozisyonunda biridir, siyasal görevi Tayyip Erdoğan'ın verdiği görevdir. Benim tavsiyem; boşuna bu işlerle uğraşmasın, evine gitsin, evinde otursun, onun Türkiye'de artık yapacağı bir şey de kalmamıştır. Böyle ısmarlama kişilerin, Cumhurbaşkanı'ndan destek alarak siyaset yapmalarına payanda olacak insan sayısı kalmadı, oradan bir parti çıkmaz, konuşmaya bile gerek yok."