İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan ayrılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk olan Çömez, "Kemal Bey'in iradesiyle kuruldu bu masa, bir yıldır güzel çalışmalar yaptı. Son toplantıda Kemal Bey ortak aday çıksın denmesine rağmen diğer partilerin dayatmasıyla Meral Hanım'ın önüne konan bir imza ile bu imza atılmalı ve Kemal Bey'in adaylığı onaylanmalı demek, 'sen bu masadan kalk' demektir" dedi.

"Altılı Masa'yı yıkmadıklarını, kovulduklarını" iddia eden Çömez, "Altılı Masa ayakta kalsın diye elimizden geleni yaptık. Hatta, biz Altılı Masa'nın hâlâ içindeyiz, bu masa tek bir masa olarak yoluna devam ediyor, cumhurbaşkanı adayı olabilmek için o masanın etrafına oturanlar o masayı terk ettiler ve bizi ittiler" ifadelerini kullandı.

Çömez, Özdemir'in, Akşener'in pazartesi günkü toplantıya katılıp katılmayacağına yönelik soruya, "Onu bilmiyorum, bugün görüşeceğiz. Siyasette her şey mümkün. 24 saat uzun bir süredir, her şey olur ama genel merkeze gidince öğreneceğim" ifadesini kullandı.