İran'ın Tabas kenti yakınlarında yolcu treni raydan çıktı. Kaza nedeniyle en az 17 kişi hayatını kaybettiği ve en az 30 kişinin de yaralandığı duyuruldu. Kazaya ilişkin açıklama yapan Tabas Özel Valisi Ali Ekber Rahimi olay yerine ambulansların yanı sıra helikopter de sevk edildiğini söyledi.

İran’da Tabas-Yezd seferini yapan yolcu treninin raydan çıkması sonucu ilk belirlemelere göre 17 kişi hayatını kaybetti.

İran resmi ajansı İRNA’ya göre, Tabas Özel Valisi Ali Ekber Rahimi, bu sabah bir trenin dört vagonunun raydan çıktığını ve tüm Kızılay, acil durum ve demir yolu kurtarma birimlerinin sahaya intikal ettiğini bildirdi.

ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar ABD'den Rusya'ya yeni yaptırımlar

FUtT3oGXEAQc-J5

İlk belirlemelere göre 17 kişinin hayatını kaybettiğini, 30 kişinin yaralandığını ancak kazanın ciddiyeti nedeniyle bu sayının artabileceğini belirten Rahimi, olay yerine ambulansların yanı sıra helikopter de sevk edildiğini kaydetti.

Güney Horasan Kızılay Müdürü Muhammed Rıza Rızayi de trenin sabah saat 05.30'da Tabas-Yezd yolunun (Mezino istasyonu) 50. kilometresinde raydan çıktığını ifade etti.