Sedat Peker'in ifşalarıyla gündeme gelen SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz hakkında dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. İddia da, bir gazetecinin kendi çocuğunu aracı kullanarak Sezgin Baran Korkmaz’dan para istediğini ve bunun kaydının da Korkmaz’ın 'arşivinde' yer aldığı ileri sürüldü.

Türkiye'de adı ilk olarak organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in ifşalarıyla gündeme gelen, şimdilerdeyse ABD'de 'kara para aklama', 'yasadışı para transferi' ve 'yargıya müdahale' suçlamalarıyla yargılanan iş adamı Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili dikkati çeken bir iddia ortaya atıldı. 

Gazeteci Erk Acarer, YouTube kanalında rüşvet verdiği herkesin kaydını tuttuğu belirtilen Korkmaz hakkındaki ‘arşiv’ iddiasını konu edindi:

"Sezgin Baran Korkmaz’da neler var? Burada kritik bilgiler edindik. Sadece aracılık yapan onu şişirmek için para alan gazeteciler yok. Bir gazeteci de çocuğunu aratarak para istemiş, para toplamış. Bu da SBK’nin arşivinde çünkü Sezgin Baran Korkmaz bunları kaydetmiş."

VEYİS ATEŞ’İN 10 MİLYON EURO İSTEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ 

Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sezgin Baran Korkmaz’ın arasını bulmak için Veyis Ateş’in Korkmaz’dan para istediğini öne sürmüştü.

Ateş’in Korkmaz’dan istediği para miktarının da 10 milyon euro olduğu iddia edilmişti.

Resmi Gazete'de yayımlandı: Ankara'da acele kamulaştırma kararı Resmi Gazete'de yayımlandı: Ankara'da acele kamulaştırma kararı

Ateş, 22 Haziran 2021’de Odatv’ye konuşarak iddialar hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti.

Ateş’in suç duyurusunda bulunup bulunmadığı basına yansımadı. Korkmaz ise Ateş’in kendisinden para istediğine dair ses kaydının bir bölümünü yayınlamıştı.

Daha sonra birçok ünlü gazetecinin Sezgin Baran Korkmaz’ın ünlü Paramount Oteli’nde kaldığı ortaya çıkmıştı.