İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) yıllardır kaçak olarak ticarethaneler tarafından kullanılan kamu alanlarına müdahale ederek, tekrar yurttaşa kazandırma çalışmaları devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önceki bir açıklamasında, "İstanbul’da uzun yıllar işgallere göz yumuldu. Kamuya yani millete ait alanları, birileri kazanç kapısına çevirdi. 3 yıldır İstanbullunun malını İstanbulluya geri vermek için çalışıyoruz" demişti.

"NEREDE KAÇAK VARSA YIKILSIN"

Özellikle sahil bölgelerindeki kaçak yapılardan vatandaşlar da rahatsız. İBB TV'ye konuşan vatandaşlar, yıkım yapılan alanların halkın hizmetine sunulmasını istediklerini belirtti. Bir vatandaş, "Nerede kaçak varsa yıkılması lazım" derken bir başka vatandaş ise "Ben de bir Üsküdarlı olarak bunların temizlenip yerine daha güzel bir şey yapılmasını tabii ki istiyorum" diye konuştu.

İMAMOĞLU: MÜCADELE İÇERİSİNDEYİZ, VAZGEÇMEYECEĞİZ

Salacak'taki kaçak yapıların yıkım çalışmasını paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Üsküdar'ın inşa edilmiş ya da bir şekilde vatandaşın kullanması gerekirken kişisel kullanımlar biçimiyle kapatılmış birtakım alanlarını tekrar vatandaşlarımıza kazandırmak için yoğun bir mücadele içerisindeyiz. Bundan vazgeçmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Tokat'ta ayının saldırdığı çocuk yaralandı Tokat'ta ayının saldırdığı çocuk yaralandı

"KAÇAK İŞGALLERDEN ARINDIRIYORUZ"

Çalışmaların olduğu yerlerde incelemelerde bulunan İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten, söz konusu alanın imarda park olarak geçtiğini kaydetti. Gülten, "İmar planlarında park alanı. Bu alanı bu kaçak işgallerden, kaçak yapılaşmadan arındırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.