İstanbul'da yaşayan hayat kadınları İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D., cinsel ilişkiye girdikleri Gürser K.'nın görüntülerini çekerek söz konusu görüntüleri ailesine gösterecekleri ve sosyal medya hesabından yayacaklarını söyleyerek 250 bin lira para istedi. Gürser K.'nın tehdit ve şantaj şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Para isteyen hayat kadınları İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D. kimlikleri tespit edildikten sonra haklarında, şantaj, özel hayatının gizliğini ihlal etme suçlarından soruşturma başlatıldı. İstanbul Emniyetinin yaptığı operasyonun ardından şüphelilerden Öngül D. tutuklandı. İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanan şüphelilerden Öngül D. nin incelenen telefonunda Cumhuriyet Savcısı Osman O.'nun mesajları çıktı.

BAŞSAVCILIK MESAJLARI GÖRÜNCE HAREKETE GEÇTİ

Sabah gazetesinden İlker Turak’ın haberine göre, İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı, Savcı Osman O.'nun şüpheli olan hayat kadınlarına mesaj atarak haklarındaki dosyaları kapatması karşılığında ilişki teklif ettiği mesajlarını görünce harekete geçti. Ele geçirilen mesajlar bilirkişi tarafından incelendikten sonra İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hemen Hakimler ve Savcılar Kurulu'na bildirildi.

SAVCI DOSYADAN NUMARAYI ALIP MESAJ ATMIŞ

Osman O.'nun, hayat kadını Öngül D.'nin dosyadan aldığı numarasına mesaj atarak tanıştığı, sonrasında para karşılığı birlikte olduğu iddia edilirken, şüpheliler İrem Ç., İrem Ö. ve Öngül D. hakkında yürüttüğü soruşturmada yardımcı olacağına ilişkin mesajlar gönderdiği tespit edildi.

Öngül D. alınan ifadesinde, Savcı Osman O. ile mesajlaştıklarını, sonrasında Sancaktepe'de buluşarak İrem Ç. ile evine gittiklerini, telefon numarasını nereden bulduğunu sorması üzerine savcının şüpheli olarak bulundukları dosyadan aldığını söylediğini ve dosyanın kapanması karşılığında kendileri ile birlikte olmak istediğini kendilerine ilettiğini belirtti.

O MESAJLAR

Şüphelilerden Öngül D. nin incelenen telefonunda; Osman O. ile yazışmaları ortaya çıktı. Yazışmalarda; Savcı Osman O.'nun "Sen ve İrem hanım olursa gelirim saat 5 gibi. Belirttiğiniz harçlığı da veririm. Dost oluruz. Hem Selo olayında hem de sonrasında size dost olarak yardımcı olurum" dediği görülüyor.

Savcı Osman O. ile kendisini Hazal olarak tanıtan Öngül D. arasında geçen konuşma şöyle:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, oyunu Malatya'da kullandı CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, oyunu Malatya'da kullandı

Savcı: Hazal hanım ne düşünüyorsun benim hakkımda

Öngül D.: İyi insansın hoş insansın

Savcı: Arkadaşın ne düşünüyor benim hakkımda

Öngül D.:Biz çok nadir arada sırada yapıyoruz birlikte yapıyoruz insanlarla o da belli bir miktar para karşılığında

Savcı: Açık söyle

Öngül D.: İkimiz toplam 1500 TL karşılığında birlikte oluruz sizle

Savcı: Aynı anda ikinizle birlikte mi olacaz

Öngül D.: Evet

Savcı: Tek olmuyor mu

Öngül D.: Tek bir tadı olmuyor ki fazla

Savcı: Benim bir teklifim var

Öngül D.: Nedir

Savcı: Bir kez deneyelim karşılığında da Selo olayını halledeyim

"SELO" KADINLAR TARAFINDAN SOYULAN KİŞİ ÇIKTI

Cumhuriyet Savcısı ile kadınlar arasındaki konuşmada "Selo" diye geçen kişinin, hayat kadınlarından İrem Ç. ve Öngül D.'nin evine gittikleri müşterileri Selahattin K. olduğu, kadınlar hakkında Selahattin K.'nın evde pantolonunun cebinden 3 bin lira para ile 350 dolar parasının çalınmasıyla ilgili soruşturma yürütüldüğü, bu soruşturmaya da Cumhuriyet Savcısı Osman O.'nun kovuşturmaya yer olmadığı dair karar verdiği öğrenildi.