Hiranur Vakfı'nda yaşanan cinsel istismar vakasını savunan bir açıklama yaparak bunu Youtube kanalında yayınlanan İsmaiağa Cemaati hatiplerinden Hüseyin Çevik'in yıllar önce yaptığı bir yayında "hurili cennet fantazisi" yaptığı ortaya çıktı. 

Çocuk istismarına tepki gösterenlere yönelik, "Bir söz okudum. 'Çocuklarınızın gelinlikli fotoğrafı varsa silin yarın bir gün nokta nokta çocukları kızınızı gelin zanneder' diyor. Ne güzel söz değil mi?" diyen Hüseyin Çelik'in geçmişte çektiği bir videoda huriler için "Hepsi 18 yaşında, hepsi bakire ve tomurcuk memeli, her ilişkiden sonra tekrar bakire oluyorlar!" diyor. 

İsmailağa Cemaati'nden Hüseyin Çevik yayın yaptığı youtube kanalında şu anda gündemin ilk sırasında yer alan 'Çocuk gelin olayı ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu.

Çevik'in söz konusu yayında yaptığı açıklamalar şu şekilde;

"6 yaşında çocuk, icazet törenindeki şeyle resim çektiriyor, "6 yaşında gelin oldu". Bununla alakalı çok güzel bir söz gördüm orası nokta noktalı da, orayı da söyleyeceğim, ama nokta noktalı söyleyeceğim. Diyor ki; Sakın ha çocuklarınıza küçükken gelinlik giydirip fotoğraf çektirmeyin, yarın birgün nokta nokta çocukları diyor, kızınızı gelin zanneder, ne güzel bir söz değil mi? Nokta nokta çocuğunu anladınız siz. Ya işte bak iftira nasıl biliyor musunuz? Bunlar haramın içinde boğulmuşlar.

Youtube'a bir baktım trendlere, bu iftira haberleri iki üç tane trende girmiş izlenmesi de çok düşük, bizim bu haberin yalan olduğuna dair videomuz 200 bine yaklaştı trendlerde yok, bir baktım diğer iftira haberi 100 bin izlenmiş trendlerde. Her taraftan İslam'a saldırı var, Durmadı, durmayacaklar, hak ile batılın savaşı kıyamete kadar sürecek, tarafımızı iyi seçelim. Bak ben o vbideoyu çektiğim zaman o fotoğraflar çıkmamıştı, hani o aile ile röportaj yapıldı ya ben ondan habersizken o videoyu çektim, dedim ki ortada birşey yok kimseye iftira atmayın."