İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik 7 Ekim'den beri sürdürdüğü saldırılara ve sivil kayıplara ilişkin tepkiler büyüyor.

Tel Aviv'de ve birçok ülkede İsrail'i boykot edenler arasına Hindistanlı liman işçileri de eklendi.

India Today'in haberine göre, Hindistan Su Taşımacılığı İşçileri Sendikası (WTWFI) İsrail'e veya başka ülkeye giden veya oradan gelen gemilere yükleme ve boşaltma yapmamaya karar verdiğini duyurdu.

Ülkenin 11 büyük limanında çalışan 3 bin 500 işçiyi temsil eden sendikanın yayımladığı 14 Şubat tarihli açıklamada, "Biz, işçi sendikalarının bir parçası olan liman işçileri, her zaman savaşa, kadın ve çocuklar gibi masum insanların öldürülmesine karşıyız." denildi.

"İŞÇİLERİ VE BARIŞSEVERLERİ, ÖZGÜR FİLİSTİN'İN YANINDA OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ."

Masumları öldüren düzene yardım edilmeyeceğinin aktarıldığı açıklamada, İsrail'in Gazze'deki son saldırıları binlerce Filistinliye sınırsız acı ve kayıp getirdi. Kadınlar ve çocuklar savaşta parçalara ayrıldı. Anne babalar, bombardımanlarda öldürülen çocuklarını tanıyamadı." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlara da yer verildi, "Biz ayrıca acil bir ateşkes çağrısında bulunuyoruz. Sorumlu sendikalar olarak, barışı destekleyenlerle dayanışma içerisinde olduğumuzu duyuruyoruz. Dünyadaki işçileri ve barışseverleri, özgür Filistin'in yanında olmaya çağırıyoruz."