Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’dan 'istikrar' açıklaması

Doların hızlı bir yükselişle haftaya 8 lira seviyesinden başlamasının ardından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "istikrar" vurgusu yaptı.Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan...

EKONOMİ 22.03.2021 - 09:16 22.03.2021 - 09:16

Doların hızlı bir yükselişle haftaya 8 lira seviyesinden başlamasının ardından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan "istikrar" vurgusu yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu sabah yaptığı yazılı açıklamada liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edileceğini ve serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmadığını söyledi."Makroekonomik istikrarın ön koşulları fiyat istikrarı ve finansal istikrardır" diyen Elvan, şu ifadeleri kullandı:"Bu alanlarda istikrar olmaksızın güçlü, kaliteli ve sürdürülebilir bir büyümeye ulaşmak mümkün değildir. Uygulamakta olduğumuz 'enflasyonda düşüşü önceliklendiren' makro politika çerçevesi, enasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecektir.Maliye politikalarını, para politikasını tamamlayıcı yönde fiyat istikrarını desteklemek amacıyla uygulamaya devam edeceğiz.Piyasaların etkin ve sağlıklı işleyişini son derece önemsiyoruz. Bu kapsamda serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir taviz kesinlikle söz konusu olmayacak, liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST