Asya piyasalarının açılmasıyla geçen haftayı 7,21 ile kapatan dolar/TL kuru 8,47'lere yükseldi. TRT, CNN Türk ve Habertürk ise çözümü dolar kuru barını ekranlarından kaldırmakta buldu.TRT, C...

Asya piyasalarının açılmasıyla geçen haftayı 7,21 ile kapatan dolar/TL kuru 8,47'lere yükseldi. TRT, CNN Türk ve Habertürk ise çözümü dolar kuru barını ekranlarından kaldırmakta buldu.

TRT, CNN Türk ve Habertürk televizyonları, döviz kuru barını televizyon ekranından kaldırarak yükselişi gizlemeye çalıştı.Evrensel'in aktardığına göre; haber kanallarının standardı olan döviz kuru fiyatları ve Borsa İstanbul endeksinin yer aldığı bölümde TRT Haber ve Habertürk artık sadece saate yer verirken, CNN Türk sadece internet adresine yer veriyor.Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yerine Şahap Kavcıoğlu'nun getirilmesi ve Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesinin ardından dolar/TL için ilk fiyatlamalar Asya piyasalarından gelmişti. Piyasaların açılmasıyla dolar/TL İlk işlemlerde 8,47 seviyesine kadar yükselmişti.Dolar/TL kuru geçen haftayı 7,21 seviyesinde kapatmıştı.Asya piyasalarındaki ilk tepkilerin ardından bu sabah saatlerinde kurlar bir miktar gevşedi. Dolar/TL, 8,05'ler düzeyinde dengelenirken euro/TL ise 9,60'ın altına geldi.

İLGİLİ HABERLER

https://dokuz8haber.net/ekonomi/tcmbde-baskan-degisikligi-sonrasinda-dolar-839-seviyesinden-islem-gordu/