İran'ın ruhani lideri Ayetullah Ali Hamaney, geçen cumartesi gecesi İsrail'e İHA ve füzelerle düzenledikleri misilleme için orduya teşekkür etti. Hamaney, kaç hedefin vurulduğundan bağımsız olarak İran'ın gücünü gösterdiğini söyledi.

İran, Şam'daki büyükelçilik yerleşkesine 1 Nisan'da düzenlenen ve ikisi üst düzey komutan olmak üzere yedi Devrim Muhafızları mensubunun öldürüldüğü İsrail saldırısına, 13 Nisan günü yaklaşık 300 İHA ve füze ile misillemede bulunmuştu. Bunların büyük kısmı İsrail hava sahasının dışında ABD, İngiltere, Fransa ve Ürdün'ün yardımıyla düşürülmüş, bazıları da İsrail hava sahasında imha edilmişti.

Saldırılar hakkında ilk kez konuşan Hamaney, "Asıl mesele kaç füze atıldığı ve bunların kaçının hedeflerini vurduğu değil. Asıl önemli olan, İran'ın bu operasyon sırasında gücünü göstermiş olmasıdır" dedi. İran resmi medyasının aktardığına göre bazı komutanlarla biraraya gelen Hamaney, "Son operasyonda, silahlı kuvvetler maliyeti asgari seviyeye indirip kazanımları azami noktaya çıkarmayı başardı" diye konuştu. İran'ın ruhani lideri, orduya "askeri yenilikleri aralıksız sürdürme ve düşmanın taktiklerini öğrenme" çağrısı da yaptı.