Gazeteci İsmail Saymaz'ın Halk TV'den ayrılmasının ardından kanaldan açıklama geldi. "HALK TV'den kamuoyuna zorunlu bir açıklama" başlığıyla yayınlanan açıklamada, "Sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurumumuzla olan bağını kopararak bir başka yayın kuruluşuna geçmeyi tercih etti. Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz" denildi.

Halk TV'den yapılan açıklama şöyle:

"HALK TV çalışanlarından İsmail Saymaz, sözleşmesinin bitimine 4 ay olmasına karşın kurumumuzla olan bağını kopararak bir başka yayın kuruluşuna geçmeyi tercih etti. HALK TV ailesi olarak İsmail Saymaz'a yeni kurumunda başarılar dilerken yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmek için bu açıklamayı yapmayı bir zorunluluk olarak görüyoruz:

Halk TV çalışanlarından İsmail Saymaz Ağustos ayına kadar geçerli sözleşmemiz olmasına rağmen bir başka grupla anlaştığını belirterek dün itibariyle Halk TV Ailesi’nden ayrılmak istediğini tarafımıza bildirmiştir.

'SEÇİM SONRASINDA AYRILMASINI TALEP ETTİK'

Kendisine sözleşmemizi hatırlatıp Ağustos ayında ayrılabileceğini söyledik. Bunu kabul etmeyince seçim sonrasında ayrılmasını talep ettik.

Fakat Saymaz bu önerilerimizi de kabul etmedi ve bir süredir görüşme halinde olduğu kuruma gitmek için HALK TV'den ayrılmakta ısrar etti.

Bu tutumu hiç profesyonelce ve etik bulmadığımızı ifade etmek isteriz.

Halk TV yoluna kararlılıkla devam edecektir. Saymaz’ın da yolu açık olsun."

İstanbul’da gözaltına alınan gazeteciler serbest bırakıldı İstanbul’da gözaltına alınan gazeteciler serbest bırakıldı

SÖZCÜ TV'YE GEÇTİ

Saymaz, bu akşam yaptığı sosyal medya paylaşımıyla Halk TV'den ayrıldığını duyurmuştu. Saymaz, Sözcü TV'ye geçti.