Esir takası Haberleri

esir takası haberleri ve güncel esir takası gelişmeleri, esir takası ile ilgili tüm video, esir takası fotoğrafları ve esir takası haberleri Dokuz8 Haber sitemizde


DÜNYA

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Gazze'deki Amerikan vatandaşı esirlerin serbest bırakılması için Hamas'la tek taraflı müzakere potansiyelini tartıştığı bildirildi.

DÜNYA

İsrail Parlamentosundaki 120 milletvekilinden 70'i, Gazze Şeridi'ndeki İsrailli esirlerin ailelerinin, Binyamin Netanyahu hükümetinden yakınlarının serbest bırakılmasına yönelik mevcut anlaşmayı onaylamasını...

DÜNYA

Yunanistan, ABD Başkanı Joe Biden tarafından kamuoyuna duyurulan Gazze'de ateşkes ve esir takasına ilişkin teklifini desteklediğini bildirdi.

DÜNYA

İsrail'in, Hamas'la yapılan esir takasında serbest bıraktığı, 11 Filistinliyi yeniden gözaltına aldığı bildirildi.

DÜNYA

İsrail ile Hamas arasında yeni bir esir takası mutabakatı için yapılan müzakerelerde ilerleme kaydedildiği belirtildi.

DÜNYA

Rusya ve Ukrayna arasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arabuluculuğunda esir değişimi yapıldığı bildirildi.

DÜNYA

Hamas'tan bir heyetin, İsrail'le esir takası teklifini Mısırlı yetkililerle görüşmek için Kahire'ye gideceği bildirildi.

DÜNYA

Hamas, Gazze'de esir takası anlaşmasına varılması için öncelikle İsrail saldırısının durması gerektiğini açıkladı.

DÜNYA

Hamas, Gazze Şeridi'nde 2 İsrailli esiri ülkelerine getirilmek üzere Uluslararası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim etti.

DÜNYA

Hamas yaptığı açıklamada, İsrail güçlerinin insani aranın bir gün daha uzatılması önerisini reddettiğini bildirdi

Genel

İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında İsrail hapishanelerinden 15'i kadın, 15'i çocuk 30 esir serbest bırakıldı.

DÜNYA

Hamas, esir takası mutabakatı dolayısıyla 14 İsrailli ve 3 yabancı uyruklu esiri, Uluslararası Kızılhaç Komitesi yetkililerine teslim etti.