Feyza Akınerdem: Gösteri sanatlardaki sert hiyerarşik sistem mobing ve tacize dönüşebiliyor

Dissensus Araştırma kurucusu Dr. Feyza Akınerdem, dokuz8TOPLUMSAL CİNSİYET programında Esra Tokat'a gösteri sanatlarda yaşanan taciz olaylarına ilişkin raporlarını anlattı.

TOPLUMSAL CİNSİYET 08.10.2021 - 12:27 08.10.2021 - 12:52

Dissensus Araştırma kurucusu Dr. Feyza Akınerdem, dokuz8HABER canlı yayınında gösteri sanatlarda yaşanan taciz ve mobil olaylarına ilişkn hazırladıkları raporu dokuz8HABER Editörü Esra Tokat'a anlattı. 

Akınerdem, setlerde çok ciddi taciz ve mobing olaylarının yaşandığını belirterek, "Birçok sanatçı arkadaşlarımızla oturup konuştuk. Onların deneyimlerini de dinledik. Ne yaşadıklarını sorduk. Bütün sektörlerde olduğu gibi burada da ciddi mobing yaşanıyor." dedi.

"RAHATSIZ EDİCİ İMALAR KULLANILIYOR"

Akınerdem setlerde rahatsız edici cinsel içerikli sözler ve imaların da olabildiğini ifade ederek, "Setlerde çok ciddi rahatsız edici imalar oluyor. Bunları da oyuncularla konuştuğumuzda anladık. 'sen benim Julietimsin, sen benim Romeom'sun gibi' ifadeler kullanılıyor. Bedeninizle yaptığınız bir işte sınırları belirlemek çok zor. Tacize uğrayanın taciz olup olmadığı noktasında kafalar karışabiliyor. Dijital taciz de oluyor." ifadelerini kullandı.

Feyza Akınerdem'in görsel sanatlarda yaşanan tacize ilişkin röportajını Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz. 

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST