Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 'FETÖ' iltisak ve irtibatı gerekçesiyle 13 hakim ve savcı hakkında meslekten ihraç kararı verdi.

Cemal Canpolat: Saat 18.00'da CHP'lileri il binasına davet ediyorum Cemal Canpolat: Saat 18.00'da CHP'lileri il binasına davet ediyorum

Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Cumhuriyet Savcısı H.M, hakim C. A., İzmir Vergi Mahkemesi üyesi K. B., Cumhuriyet Savcısı F. Ö., Cumhuriyet Savcısı Ş.M.E., Yargıtay Tetkik Hakimi M.U., Cumhuriyet Savcısı R. Ç., Cumhuriyet Savcısı T.Y.A., Cumhuriyet Savcısı E.B.B., Cumhuriyet Savcısı E.E, Cumhuriyet Savcısı Ş.F., Cumhuriyet Savcısı Ö.A. ve Cumhuriyet Savcısı A.K., meslekten ihraç edildi.

Kararda, "FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile iltisak ve irtibatlarının olduğu sabit görüldüğünden adı geçenlerin, 7145 sayılı Kanun'un 26'ncı maddesi ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye eklenen geçici 35'inci maddenin (A) fıkrası uyarınca meslekte kalmalarının uygun olmadığına ve ayrı ayrı olmak üzere meslekten çıkarılmalarına oy birliği ile karar verildi" ifadeleri yer aldı.