Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker, Gelibolu'daki çiftlik evinde bıçaklanarak öldürüldü. Arıkan'ın dershaneler konusunda uzun süredir tehdit aldığı öne sürüldü

30'a yakın çalışanının bulunduğu çiftlikte kendisine de müstakil bir ev yaptıran Arıkan, hafta sonları çiftlikte vaktini geçiriyordu.

Son dakika: Ünlü eğitimci cinayetinde şok detay! Çiftliğinde şoförü ile beraber katledildi

Arıkan, şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldi. Gece geç saatlerde veterineri ve şoförü Şerif Eker ile birlikte yemek yiyen Arıkan, saat 24.00 sularında uyumak için odasına çekildi.

Son dakika: Ünlü eğitimci cinayetinde şok detay! Çiftliğinde şoförü ile beraber katledildi

AKUT, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümünde nöbette AKUT, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümünde nöbette

Veteriner çiftlikten ayrılırken şoförü Eker ise kendi odasına geçti. Ancak sabaha karşı eve giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Arıkan ve Şerif Eker'i bıçaklayarak öldürüp evden ayrıldı. Ertesi gün Arıkan ve Eker'den haber alamaya çalışanları, çiftlik evine gitti. Arıkan ve şoförü Şerif Eker'i kanlar içinde bulan çalışanlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sağlık ekipleri, Arıkan ile Eker'in defalarca bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

TEHDİT ALIYORMUŞ

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken yakınlarının verdiği ilk bilgiye göre Arıkan'ın dershaneler nedeniyle uzun süredir tehdit edildiği ileri sürüldü.