Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, katıldığı televizyon programında seçimin 2. tura kalması halinde "'Sandık başına gitmeyin’ diyeceğiz ama ikinci tura inşallah biz kalırız bu tartışmalara gerek olmaz" dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, tv100'de konuk olduğu programda seçimde alacakları pozisyonla ilgili konuştu: İki tarafa da destek olmanın vebal olduğunu düşündüğümüz için ‘Sandık başına gitmeyin’ diyeceğiz. 

Altılı Masa’nın 9. toplantısı 6 saat sürdü Altılı Masa’nın 9. toplantısı 6 saat sürdü

Erbakan, "Altılı Masa uzun ömürlü olamayabilir gibi bir düşünce oluyor bizde. Seçime doğru dağılabilir. Biz her iki ittifaka da eşit mesafede olduğumuz ve seçimlere kendi başımıza gittiğimiz için bir taraf dağıldığında sevinecek ya da üzülecek bir durumumuz yok" ifadelerini kullandu. Erbakan, "Biz kendi çalışmamıza bakıyoruz 300 bine yakın üyemizi 500 bine çıkarma hedefimiz var. Şu anda biz ittifakımızı milletle yapıyoruz” dedi.

Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması durumunda "Yeniden Refah tabanı hangi tarafa yönelir?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Bir kısmı bizim gibi desteklemez, iki tarafa da destek olmanın vebal olduğunu düşündüğümüz için ‘Sandık başına gitmeyin’ diyeceğiz ama ikinci tura inşallah biz kalırız bu tartışmalara gerek olmaz."