28 Şubat, üzerinden geçen 25 yılın ardından “Aktörler Üzerinden Bir Okuma” ile masaya yatırılıyor. Dr. Onur Alp Yılmaz’ın yeni çalışması yarın okurla buluşuyor.

Dr. Onur Alp Yılmaz’ın “Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma” adlı kitabı yarın okurla buluşuyor. 240 sayfalık kitapta, Türkiye’de yoğunlaşan siyasal kutuplaşmanın araçlarından biri olan 28 Şubat aktörleri üzerinden inceleniyor.

Nika Yayınevi’nden çıkan kitabın tanıtımında, “Üzerinden çeyrek asır geçmesine karşın bu sürecin sonuçları, kazananları, kaybedenleri ve failleri üzerine tarafgir olmayan çalışma sayısı yok denecek kadar azdır. Var olan çalışmalar da tüm bu süreci TSK ve RP arasına sıkıştırmaktadır. Dolayısıyla sürecin diğer partilerinin bu dönemdeki tutumları, tutumlarının yerel ve küresel konjonktürden kaynaklı nedenleri ile 28 Şubat dönemindeki tutumlarının kendileri açısından politik çıktıları gözden kaçmaktadır” deniliyor.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan imzaladı; 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek Erdoğan imzaladı; 17 ilde 243 arazi özelleştirilecek

AKTÖRLER VE BİRBİRLERİYLE İLİŞKİLERİ

Onur Alp Yılmaz’ın kitabı sürecin aktörü olan ANAP, CHP, DSP, DYP, MHP, RP ve TSK üzerinden meseleye bakıyor ve bu aktörlerin birbirleriyle olan ilişkilerine dayanarak analitik ve tarafsız bir yorum getiriyor. Kitapta, CHP’yi Emrah Aslan, ANAP’ı İnanç Özekmekçi ve Kübra Ünal, MHP’yi Onur Alp Yılmaz, DSP’yi Emrah Konuralp ve Onur Alp Yılmaz, TSK’yı Yunus Barış Ertürk, DYP’yi  Ödül Celep ve RP’yi Selçuk Gürçam inceliyor.
“Çeyrek Asır Sonra 28 Şubat: Aktörler Üzerinden Bir Okuma” adlı kitap Punto Dağıtım aracılığıyla okurlara ulaştırılıyor.

kitap 2