Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Eskişehir Şubesi tarafından ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla ‘Seçime giderken basın ne diyor’ başlıklı söyleşi düzenlendi. Söyleşiye katılmak üzere Eskişehir’e giden gazeteci Şirin Payzın, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i makamında ziyaret etti. Ziyarete Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş ve TGS Eskişehir Şube Başkanı Şenay Bilik Yıldırım da katıldı.

Eskişehir’i bir süredir ziyaret etmediğini ancak geçen zaman içinde şehri görkemli bir hale dönüşmüş olarak gördüğünü belirten Payzın, Büyükerşen’in belediyecilik çalışmalarının tüm belediyelere tek başına örnek teşkil ettiğini belirtti. Başkan Büyükerşen de ziyareti nedeniyle Payzın’a teşekkür etti. Daha sonra Büyükerşen, Payzın’a ‘Zamanı Durduran Saat’ adlı kitabını imzalayarak hediye etti.

Ziyaretin ardından Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da düzenlenen ‘Seçime giderken basın ne diyor’ adlı söyleşiye geçildi. Söyleşinin açılış konuşmasını Büyükerşen yaptı. Eskişehirlilerin ilgi gösterdiği söyleşide Büyükerşen, gazetecilik anılarını, 212 sayılı basın kanununun hazırlanma sürecini ve bugünkü durum hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaştı. TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş da gazetecilerin yaşadığı sorunlara değindi.