İstanbul Sarıyer'de yaya geçidinde bekleyen 16 yaşındaki kız çocuk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konvoyu geçerken küfür ettiği iddiasıyla cumhurbaşkanlığı koruması tarafından şikeyet edilerek gözaltına alındı.

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre bir gün gözaltında tutulan çocuk ifadesinde şunları söyledi:

'KORKUP TEPKİ GÖSTERDİM, KÜFÜR ETMEDİM'

“Bundan 6 ay önce bir kaza atlatmıştım. Olay günü de yaya geçidinde beklerken hızla gelen araca korkup tepki gösterdim. Orada Cumhurbaşkanı da dahil herhangi bir devlet görevlisinin olacağını bilmiyordum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dahil herhangi bir devlet görevlisine hakaret etmem söz konusu değildir. Ben lise öğrencisiyim ve şimdiye kadar bir suça karışmadım. Daha önce yaşadığım travma nedeniyle tepkim yanlış anlaşıldı ve küfür etmedim. Sadece korkup tepki verdim. Hızla geçen aracın arkasından konvoy gelince ve orada bulunan bir yetkili müdahale edince konvoyun Cumhurbaşkanı konvoyu olduğunu anladım. Suç işleme kastıyla hareket etmedim."

HER HAFTA İMZA ZORUNLULUĞU

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimi ise 16 yaşındaki çocuğu haftada bir gün imza atması ve yurtdışına çıkış yasağı şartıyla, adli kontrol kararı verip serbest bıraktı.