Elmadağ Belediyesi, ilçe halkının hayvanlarını hijyenik bir ortamda kesebilmesi amacıyla Hasanoğlan Şehitlik Mahallesi'nde modern bir kesimhane kuracak. Başkan Aşkın projeye ilişkin, şu bilgileri verdi:

“İlçe halkına ait hayvanların kesiminin yapılacağı hijyenik bir ortamın sağlanması ve ilçeye tahıl eleme işlemlerine uygun bina kazandırılması amacıyla yapılacak olan yeni modern kesimhanemiz için yaklaşık 75 milyon liralık ihale süreci tamamlanmış olup, yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde 22 Şubat 2023 tarihinde yapımına başlandı. Kazı ve hafriyat işlemleri devam etmektedir, 300 takvim günü içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. İlçemize bu hizmetin kazandırılmasını sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Sayın Mansur Yavaş'a tüm Elmadağ halkı adına teşekkür ederim. İlçemiz için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyor, halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz.” 

Edirne'deki hızlı tren çalışmalarında Osmanlı mezar taşları bulundu Edirne'deki hızlı tren çalışmalarında Osmanlı mezar taşları bulundu