Balıkesir'in Edremit ilçesinde belediye başkanına yönelik saldırıda belediye başkanı hafif yaralanırken, saldırgan gözaltına alındı. Belediyeden yapılan açıklamada "Bugün saat 11.00 sularında makamında saldırıya uğrayarak darp edilen Belediye Başkanımız Selma Hasan Arslan'ın sağlık durumu iyi olup her zamanki gibi doğruların yanında durmak, Edremitlilerin hakkını savunmak için görevinin başında olmaya devam etmektedir" denildi.

Balıkesir'in Edremit ilçesi CHP'li Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, makamında uğradığı saldırıda yaralandı.

Olayda burnu kırılan Arslan, Edremit Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

2 Temmuz'da alanlara çıkma çağrısı 2 Temmuz'da alanlara çıkma çağrısı

İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek ifade veren Arslan'ın şikayeti üzerine kafa atarak burnunu kırdığı belirtilen zanlı Mecit T. gözaltına alındı.

Şüphelinin, mülkiyeti belediyeye ait bir iş yerini kiraladığı, buranın tadilatında belediyenin araçlarını kullanmak istemesine izin verilmemesi nedeniyle olayı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

Belediye Başkanı Arslan, gazetecilere, şüpheliyi önceden tanımadığını, dolayısıyla aralarında herhangi bir husumetin bulunmadığını söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI: SALDIRGANI TANIMIYORUM

Gerekli yasal işlemleri başlattıklarını belirten Arslan, şöyle konuştu:

"Bu saldırı Hasan Arslan'ın şahsına değil, Edremit halkına makamda yapılmış bir saldırıdır. Burnuma bir kafa darbesi aldım, az da olsa kırık da var. Yarın bir operasyon da geçireceğim. Bu şahıs kiralık bir yeri birinden devralıyor. Orada düzenleme yapmak istemiş. Orada bizim araçları kullanmak istemiş, biz de bunu tespit eder etmez araçları geri çektik. Sonradan öğrendik ki herhangi bir ücret de yatırmamış. Araçları geri çektik, kaç sat çalıştılarsa bunları da şahsın adına tahakkuk edip hesabına geçirdik. Konu bundan ibaret."