Haber Merkezi

Antalya’da 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Döşemealtı’nın birçok noktasında farklı temizlik etkinlikleri düzenledi.

SU ÜSTÜ VE ALTI TEMİZLENDİ

İlçede ilk etkinlik Döşemealtı Belediyesi ve Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) Çevre Komisyonu ile birlikte Antalya’nın içme su kaynağı Kırkgöz’de yapıldı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Nar Masa ekipleriyle birlikte ormanlık alanda temizliğe katıldı.

Yine AKUT’un da yer aldığı Çevre Komisyonu üyeleri Döşemealtı Belediyesi ekipleriyle birlikte temizlik yaptı. Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Altı Topluluğu dalgıçları ise Antalya’nın içme su kaynağından plastik atıklar, cam şişeler, masa, kapı ve inşaat atıkları çıkardı.

BAŞKANLAR DÖŞEMEALTI’NDA

Küresel bir çevre hareketi olan 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde ikinci adres ise Düzlerçamı ormanlık alanı oldu. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde orman yangınlarına dikkat çekmek ve kentlilik bilinci adına temizlik etkinliği düzenledi. ATSO Başkanı Davut Çetin’in de katıldığı temizlik etkinliğinde hazır bulunan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, destek veren kurum ve kuruluşlar ile Ormanı Bölge Müdürü Vedat Dikici ve ekibine teşekkür etti.

“HERKESE TEŞEKKÜRLER”

Başkan Genç, 18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle yapılan etkinliklerle ilgili şunları söyledi:

“İlçemizin farklı noktalarında birçok temizlik organizasyonuna ev sahipliği yapıyoruz. Başta geçtiğimiz ay yaşanan Cumhuriyet tarihinin en büyük orman yangını olmak üzere bu yıl çıkan yangınlar hepimizin yüreğine ateş düşürdü. Ormanlarımızın bizlerin olduğu kadar binlerce tür canlıya ev sahibi olduğunu unutmayalım. Belediye ekiplerimiz hem Kırkgöz’de hem de ilçemizin birçok noktasında yer alan ormanlık alanlarımızda temizlik çalışmaları yapıyor. Böyle bir günde yapılan çalışmalara katılan ve toplumsal bilincin gelişmesine destek olan herkese sonsuz teşekkür ederim.”