Diyarbakır'da aşı olmayan Ateş çifti, 3 gün arayla hayatını kaybetti

Silvan ilçesinde yaşayan ve koronavirüs aşısı olmayan Cevat ve Feside Ateş çifti, tedavi gördükleri hastanede 3 gün arayla yaşamını yitirdi.

SAĞLIK 23.09.2021 - 16:35 23.09.2021 - 16:40

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin Çardak Mahallesi'nde yaşayan 50 yaşındaki Cevat Ateş ve 48 yaşındaki Feside Ateş, 10 gün önce koronavirüs (Covid-19) belirtileri gösterince, Silvan Dr. Yusuf Azizoğlu Devlet Hastanesi'ne giderek PCR testi yaptırdı. Test sonuçları pozitif çıkan çift, karantinaya alındı. Bir süre sonra durumları kötüleşen çift, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

DHA'nın aktardığı habere göre Cevat Ateş, 4 gün önce yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Cevat Ateş, mahalle mezarlığında defnedilirken, hastanede yoğun bakımda tedavisi süren Feside Ateş de dün yaşamını yitirdi. Feside Ateş, mahalle mezarlığında eşi Cevat Ateş'in yanında defnedildi.

KAYMAKAMDAN "AŞI OLUN" ÇAĞRISI

Silvan Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Öztürk, ilçede son zamanlarda vaka artışına dikkat çekerek, "Vakalarının çoğunun aşı olmayan vatandaşlar olduğu tespit edildi. Çardak Mahallesi'nde aynı aileden iki vatandaşımız hayatını kaybetti. Herkesin çok dikkatli olması gerekiyor ve mutlaka herkes aşısını zamanında yapmalıdır. 'Aşı ol Silvan' diyoruz" çağrısı yaptı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST