Diyanet'ten aile içi şiddete yönelik 'çözüm': Fabrika ve kahvehane sohbetleri

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın açıkladığı aile içi şiddete yönelik başlattığı yeni projeye göre, fabrika ve kahvehane sohbetleri gerçekleştirilecek.

TOPLUMSAL CİNSİYET 26.11.2021 - 10:03 26.11.2021 - 10:12

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

"ŞİDDET İNSANLIK SUÇUDUR, ACİZLİKTİR"

Erbaş açıklamasında, "İnancımızda asla yeri olmayan şiddet, insanlık suçudur, acizliktir, merhametsizliktir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nün sevgi ve ülfetin, muhabbet ve şefkatin hayatımızda hakim olmasına, çocukların, kadınların ve tüm insanlığın şiddet, ihmal ve istismardan uzak, huzurlu günlere kavuşmasına vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

"ŞİDDET İNSAN ONURUYLA BAĞDAŞMAZ" KONULU SUNUMLAR YAPILACAK

AA'nın aktardığı habere göre açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddette Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Kur'an ve sünnet rehberliğinde "Ailenin Korunması ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesinde Toplumsal Farkındalığın Sağlanması" projesini hayata geçirdiği belirtildi.

Proje kapsamında, fabrika ve kahvehane sohbetleri gerçekleştirilecek, bu sohbetlerde "Şiddet İnsan Onuruyla Bağdaşmaz" konulu sunum yapılacak.

3 GÜN SÜRECEK EĞİTİMLER

Dün başlayan ve 3 gün sürecek eğitimler ilk etapta Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Mersin, Muğla, Nevşehir ve Tekirdağ'da gerçekleştirilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca belirlenen iki uzmanın görevlendirildiği eğitim kapsamında, il müftülerinin moderatörlüğünde halka açık paneller yapılacak. Panellere din görevlilerinin de katılımları sağlanacak.

Projenin, daha sonraki süreçlerde kalan illerde de yapılması planlanıyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST