Türkiye gazetesinde yer alan habere göre parti kaynakları, sosyal medya üzerinden yapılan itibar suikastlarının para karşılığı gerçekleştirildiğini belirtti.

Erdoğan'ın MYK toplantısında sosyal medya trollerinin tespit edilmesi için talimat verdiği ve “Bizim görevlendirmediğimiz hiç kimse bizim adımıza konuşamaz, itibar suikastı yapamaz. Linçe fırsat vermeyin” ifadelerini kullandığı öne sürüldü.

Parti kaynaklarının, X platformu üzerinden, onlarca hesabın para karşılığı, partinin kurumsal kimliğine ve kurmaylarına yönelik itibar suikastı gerçekleştirildiğini tespit ettiklerini söylediği iddia edildi.

Haberde yer alan ifadelere göre parti kurmayları, "Kim yapıyor, hangi metotla yapıyor, hangi trolleri kullanıyor, kimin adına yapıyor, teknik incelemelerde bunlar ortaya çıkıyor. Planlı, programlı, para harcanarak ve bazı insanlar hedef alınarak yapılıyor. Bunları takip ediyoruz, edeceğiz de. Bu parti trollerin şekil verdiği bir parti değildir. AK Parti kurumsal ve köklü bir partidir. Herkes ne yaptığını bilmelidir. Konuyu çok ciddi takip ediyoruz" dedi.